רקע

שמן תעשיות בע"מ ("שמן") מייחסת חשיבות רבה להתאמת שירותיה לאנשים עם מוגבלויות שונות, בין השאר מתוך תפיסת עולם לפיה יש לאפשר לכל בני האדם הזדמנות שווה ונגישות לשירות ולמידע.

בהתאם לאמור, שמן משקיעה משאבים רבים בהנגשת אתר האינטרנט, תוך שהיא רואה חשיבות עליונה במתן שירות שוויוני לכלל גולשי האתר, לרבות לאנשים עם מוגבלויות.

הנגשת האתר והתכנים

אתר זה מונגש בהתאם להנחיות הנגישות בתקן הישראלי 5568 – "קווים מנחים לנגישות תכנים באינטרנט" ברמת AA.

התקן הישראלי האמור הינו אימוץ של הנחיות בינלאומיות של הארגון הבינלאומי W3C העוסק בתקינה ברשתWeb Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.0..

במסגרת הנגשת האתר דאגנו ושמנו דגש, ביו היתר, על יישום הסעיפים הבאים:

  1. ניתן לנווט ולבצע את כל פעולות האתר בעזרת מקלדת, כאשר פוקוס המקלדת מודגש בכל עת.
  2. לכל עמוד יש קיצור "דלג לתוכן מרכזי" המאפשר לדלג על התפריט הראשי.
  3. התוכן כולו נגיש בעזרת תוכנת קורא מסך.
  4. יש אפשרויות להדגשת ניגודיות הצבעים בעזרת סרגל הנגישות. על מנת להפעיל את מצב ניגודיות גבוהה, ניתן להיכנס לסרגל הנגישות על ידי מקש Esc. או בעזרת קיצור מקלדת של לחיצה על מקשי Shift ו E בו זמנית (כאשר מופעל מצב "ניווט מקלדת").

רכיבי הנגשת האתר פועלים באופן מיטבי בדפדפן: Chrome 

אנו ממשיכים ללא הרף במאמצים לשפר את נגישות שירותי שמן ואת נגישות האתר בפרט, כחלק ממחויבותנו לאפשר שימוש בו עבור כלל האוכלוסייה, לרבות אנשים עם מוגבלויות.

יש לציין כי למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים והתכנים באתר, ומכיוון שהאתר הינו אתר דינמי הכולל מערכות הזנת תוכן שונות, יתכן ויתגלו חלקים באתר שטרם הונגשו במלואם. אם נתקלתם במקרה שכזה, נודה לכם על יצירת קשר עם רכז הנגישות בשמן שפרטיו מפורטים מטה, בכדי שניתן יהיה לבצע את התיקון הנדרש בהקדם האפשרי.

אם במהלך הגלישה באתר נתקלת בקושי לגלוש באתר או אם יש לכם הערה בנוגע לרמת ו/או אופן הנגשתו, ניתן ליצור קשר עם רכזת הנגישות של שמן:

שם מלא: גב' לודה טוייביס

טלפון:  04-8604676

דואר אלקטרוני: luda.toibis@shemen.co.il

פרסום הצהרת הנגישות

הצהרת הנגישות עודכנה לאחרונה בחודש ינואר 2023.